ثبت اختراع در اصفهان

ثبت اختراع در اصفهان را به صورت حرفه ای به ما بسپارید. طبق تعریف قانونی اختراع عبارت است از

حاصل اندیشه ای که برای اولین‌بار فرآیند یا فرآورده های خاص را ارائه می دهد. و مشکلی را در صنعت، فن آوری، حرفه و امثال اینها برطرف می‌نماید.


طبق قوانین یک اختراع برای این که قابلیت ثبت داشته باشد باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • تازه و جدید باشد. هر چیزی که قبلا در فنون یا صنایع پیش بینی شده باشد قابل ثبت شدن نیست. یعنی اگر موردی در نقطه‌ای از جهان با انتشار کتبی شفاهی یا استفاده علمی افشا شده باشد قابلیت ثبت ندارد. البته اگر این افشا شش ماه قبل از تاریخ تقاضای ثبت اختراع صورت گرفته باشد مانع ثبت نیست.

 • بدیهی نباشد و ابتکاری باشد، به این معنا که برای افراد عادی که در آن رشته فعالیت دارند آشکار و معلوم نباشد.

 • کاربردی باشد و در رشته‌ای از صنعت، کشاورزی، صنایع دستی، خدمات و… قابل استفاده یا ساخت باشد.

ثبت اختراع در اصفهان

 فرد مخترع با ثبت اختراع خود مورد حمایت قانونی قرار می گیرد.  بدین معنا که حق انحصاری (پتنت) در کلیه موارد از جمله تولید، عرضه، فروش و صادرات محصول و… برای مخترع ایجاد می شود. دیگران نمی توانند بدون اجازه مالک از این حقوق انحصاری استفاده نمایند. برای ثبت اختراع در اصفهان ، لازم به ذکر است که بدانید اداره ثبت اختراع در اصفهان وجود ندارد. مرجع ثبت اختراعات در اصفهان و کلیه شهرهای ایران اداره مالکیت صنعتی که در تهران است، می باشد. با برون سپاری پروسه ثبت اختراع خود به وکیل ثبت اختراع موسسه ما، کلیه مراحل از جمله

مشاوره ثبت اختراع، تنظیم تخصصی و فنی اظهارنامه ثبت تا گرفتن سند نهایی اختراع برای شما انجام خواهد شد. بدون اینکه نیاز به حضور شما در اداره مالکیت صنعتی تهران باشد.

 

 مدارک لازم جهت ثبت اختراع

برای تنظیم اظهارنامه اختراع به مدارک زیر نیاز است:

 مدارک لازم جهت ثبت اختراع اصفهان اشخاص حقیقی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی می باشد.

برای اشخاص حقوقی کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای دارای حق امضا در شرکت و روزنامه آخرین تغییرات هیئت مدیره شرکت نیاز است. همچنین باید اختراع به طور کامل تشریح شده و اگر نقشه فنی دارد ارائه شود. با ارائه این مدارک، وکیل ثبت اختراع در اصفهان موسسه ما به صورت تخصصی اظهارنامه اختراع را تنظیم نموده. درخواست ثبت را به اداره مالکیت صنعتی ارائه می‌دهد. و سایر امور توسط وکلا و کارشناسان ما انجام می پذیرد.

 

اظهارنامه ثبت اختراع چیست؟

 اظهارنامه ثبت اختراع در واقع درخواستی است که جهت ثبت اختراع به اداره مالکیت صنعتی ارائه می‌شود. باید دارای اطلاعات زیر باشند:

 • نام و سایر مشخصات متقاضی
 • عنوان اختراع
 • خلاصه ای از توصیف اختراع و در صورت لزوم نقشه‌های اختراع
 • توصیف ادعا این توصیف باید گویا و مختصر باشد. برای افرادی که دارای مهارت عادی در آن زمینه می‌باشد واضح و کامل باشد. حداقل یک روش اجرایی برای اختراع مشخص گردد.

 وکلای مجرب ما اظهارنامه اختراع شما عزیزان را به صورت تخصصی و با رعایت کلیه موازین حقوقی تنظیم نموده تا ثبت اختراع در اصفهان شما عملی گردد و با نقص در پرونده مواجه نشود.

 

 اعتبار گواهینامه ثبت اختراعات چقدر می باشد؟

 اعتبار گواهینامه اختراع ۲۰ سال میباشد. یعنی پس از ۲۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه اختراع منقضی می شود. برای حفظ اعتبار اظهارنامه یا گواهی ثبت اختراع هر ساله باید مبلغی از سوی متقاضی به اداره مالکیت صنعتی پرداخت گردد. بعد از این مدت یکسال یک فرصت ۶ ماهه برای پرداخت وجود دارد که شامل پرداخت جریمه نیز می‌شود. در صورتی که این هزینه پرداخت نشود اظهارنامه رد شده تلقی می‌شود و یا گواهی اختراع از درجه اعتبار ساقط میگردد.

 

نکته: موارد زیر از حیطه حمایت از اختراع خارج می باشند:

برای ثبت اختراعات اصفهان بهتر به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • روش های ریاضی نظریه های علمی و کشفیات
 • روش های انجام امور تجاری و سایر فعالیت های اجتماعی و ذهنی
 • راه های تشخیص و درمان بیماری های انسانی و یا حیوانی
 • ( فرآورده های تولیدی در این زمینه از این قاعده مستثنا هستند و می توان در صورتی که شرایط اختراع را داشته باشند به عنوان اختراع به ثبت رساند)
 • منابع ژنتیکی اجزای تشکیل دهنده آن ها و فرآیندهای بیولوژیک تولید آنها
 • اختراعاتی که خلاف اخلاق حسنه یا نظم عمومی و موازین شرعی باشد.
 •  

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت اختراع در اصفهان ، می توانید با شماره ما تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.