ثبت طرح صنعتی در اصفهان

اولین گام برای مالکیت انحصاری ایده‌های جدیدی که به مرحله تجاری سازی وارد می‌شوند، ثبت طرح صنعتی می باشد. چرا که وقتی محصول جدیدی وارد بازار می‌شود و امکانات و یا ویژگی های بهتری نسبت به نمونه های قبلی دارد. در بین مشتریان محبوبیت پیدا می کند. برای جلوگیری از کپی برداری ایده شما توسط سایر رقبا باید این ایده و طرح جدید در اداره مالکیت صنعتی به ثبت برسد.

به دلیل پیچیده بودن قوانین و مقررات در این حوزه و همچنین احتیاج به مراجعه حضوری به آدرس اداره ثبت طرح صنعتی در تهران، بهتر است فرآیند ثبت طرح صنعتی در اصفهان را به وکلا و کارشناسان ما محول نمایید. این موسسه به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز ثبتی شهر اصفهان با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا اقدامات لازم را جهت ثبت طرح صنعتی شما به عمل خواهد آورد. 


ثبت طرح صنعتی اصفهان

در فرایند ثبت طرح صنعتی در واقع شکل و ظاهر یک کالا یا بسته بندی آن که برای اولین بار طراحی شده است، به ثبت می رسد. این طرح باید شامل خصوصیات زیر باشد تا ثبت شود:

جدید و نوآورانه باشد و قبلا در هیچ نقطه‌ای از جهان از طریق انتشار محسوس برای عموم افشا نشده باشد.

 همچنین کاربردی باشد تا بتوان به عنوان طرح صنعتی به ثبت رساند.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که طرح صنعتی فقط به جنبه های ظاهری و زیبایی شناختی توجه دارد. یعنی اگر محصولی تولید کردید که کارایی بهتری نسبت به نمونه‌های قبلی دارد اما از لحاظ ظاهری با نمونه های قبلی تفاوتی ندارد نمی‌توان به عنوان طرح صنعتی به ثبت رساند. 

ثبت طرح صنعتی در اصفهان

آدرس اداره ثبت طرح صنعتی در اصفهان

اداره ثبت طرح صنعتی در اصفهان وجود ندارد . مرجع ثبت طرح صنعتی اداره ثبت مالکیت معنوی در تهران است. این اداره زیر مجموعه سازمان ثبت است و تنها در تهران دارای اداره و ساختمان می باشد. تمام درخواست ها از سراسر ایران به این اداره ارسال می شود و تنها کارشناسان این اداره بررسی می نمایند. لذا به دلیل مسافت پیشنهاد ما به شما این است تا جهت صرفه جویی در وقت و هزینه، کلیه فرایند ثبت طرح صنعتی در اصفهان را به وکلای متخصص ما بسپارید. در این صورت صفر تا صد مراحل ثبت از ثبت اظهارنامه طرح صنعتی در سامانه تا مراجعه به اداره ثبت تهران توسط وکلای ما انجام می گیرد. و نیازی به حضور شما در اداره ثبت تهران نیست.

مدت اعتبار طرح صنعتی

طبق قانون تجارت مدت اعتبار طرح صنعتی پنج سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن خواهد بود. پس از این مدت با پرداخت هزینه می توان برای مدت دو دوره پنج ساله متوالی آن را تمدید کرد. پس از انقضای هر دوره یک فرصت ۶ ماهه نیز برای تمدید در نظر گرفته شده است. تا با پرداخت هزینه تمدید و جریمه تاخیر، تمدید انجام شود. در صورتی که در این مدت نیز اقدامی جهت تمدید صورت نگیرد طرح صنعتی منقضی خواهد شد.

اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

اظهارنامه ثبت طرح صنعتی در واقع درخواستی است که جهت ثبت طرح صنعتی به اداره مالکیت صنعتی تسلیم می گردد. این اظهارنامه شامل اطلاعاتی از قبیل مشخصات متقاضی، عکس ،نقشه و مشخصات گرافیکی کالا می باشد. در صورتی که طرح صنعتی سه بعدی باشد نمونه طرح یا ماکت آن را نیز باید به اداره تحویل داد. وکلا و کارشناسان متبحر ما اظهارنامه ثبت طرح صنعتی شما عزیزان را به صورت تخصصی و با رعایت کلیه موازین حقوقی تنظیم خواهند نمود. تا بدین ترتیب طرح صنعتی شما در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسد و حقوق انحصاری آن برای شما ایجاد شود.
ثبت اسپادانا کلیه امور مربوط به ثبت طرح صنعتی در اصفهان را به صورت تخصصی به انجام خواهد رسانید. همچنین با ارائه مشاوره های ثبتی و حقوقی رایگان یاری گر شما عزیزان می باشد. جهت ثبت درخواست خود می توانید از طریق پنل ارتباط آنلاین سایت اقدام نموده و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. 

031-37120

09137213400

از همراهی شما عزیزان متشکریم